*Barvy*

Význam

9. června 2008 v 19:54 | °°MrS.RoXynQa°°
Oranžová barva je barvou veselosti. Používá se při depresích a pesimismu, povzbuzuje chuť a funkci krevního oběhu. Působí povzbudivě i na sexuální vitalitu
Pomáhá tělu udržet vápník.
Oranžová barva pomáhá při křečích, zácpě a slabosti ledvin.
Ranní únavu je možné odstranit krátkým ozařováním oranžovým světlem.
Nelze používat při nervozitě, vnitřním neklidu a přebytku energie.
Oranžová barviva obsahují pomeranče, mandarinky, meruňky, mango, meloun, dýně, mrkev.

Kódy

3. března 2008 v 19:54 | RoXyNkAa
Název : _Kódy Barviček..x))_

Jakou máte rádi?!

6. července 2007 v 12:12 | ;))

Bílá
Tuto barvu mají rádi lidé otevření, upřímní a nekompromisní, kteří nic neodpustí sobě ani svému okolí.

Červená
Pokud dáváte přednost této barvě, býváte často impulzivní, dokonce až agresivní. Své názory prosazujete, i když nemáte pravdu. Nejbližším však dokážete projevit i něžnost a srdečnost
.

Černá
Vyznavači této barvy se vyznačují citlivostí a tajnůstkařením. Baví je i filozofovaní, dokážou šikovně vycházet s lidmi, jsou to rození diplomati.

Fialová
Vaše osobnost je originální, jste samostatný člověk s nezávislými názory a máte zřejmě umělecké sklony. Na své okolí i na sebe máte někdy přehnaně vysoké nároky.

Hnědá
Prozrazuje, že jde o člověka důvěřivé, milé a klidné povahy. Nechybí mu lidskost a silně vyvinutý smysl pro spravedlnost, díky čemuž jej můžete jen těžko rozeznat a ocenit jeho kladné vlastnosti.

Modrá
Představuje opatrnost, rozvážnost, nečinnost a lhostejnost - takto by se stručně daly vyjádřit vaše vlastnosti.. Váš vnitřní svět a život je komplikovaný, toužíte mít všeho hodně, ale neděláte nic, aby jste toho dosáhli.

Oranžová
Zajímá vás svět i lidé okolo. Máte zvědavou povahu, novátorské schopnosti a ctižádostivost. Při uskutečňování svých předsevzetí jste tvrdohlaví.

Růžová
Prozrazuje sentimentalitu a jemnost. Romantické city jsou pro vás přímo charakteristické. Váš smysl pro praktičnost života se přiklání k okrášlování sebe sama podle vlastních představ, což vám často způsobuje zklamání a problémy.

Zelená
Představuje kreativitu, citlivost a ochotu pomáhat jiným lidem prostřednictvím pochopení. Rozdáváte lásku, uzdravujete a motivujete je. Pozor ale, aby jste se příliš nevyčerpali.

Meruňková
Obnovuje, oživuje a jemně stimuluje a může rozpustit a odstranit emocionální blokády. Tento barevný odstín, který je nejblíže barvě pokožky, udržuje v proudu životní energii a zjemňuje pleť.
Žlutá
Je nejsvětlejší z pestrých barev, působí jasně, povzbudivě, zahřívá a rozveseluje. Je to symbol moudrosti, vysoké inteligence a myšlení. Svým pozitivním, magnetickým chvěním působí žlutá povzbudivě na nervy a ztělesňuje pocit svobodného, nezatíženého vývoje. Podporuje chápavost, schopnost kontaktu, zpracovávání zážitků a dojmů a oživuje myšlení. Působí pozitivně na paměť.
Zlatá
Dává pocit hojnosti, lesku a nadbytku. Je to barva správného, pravého středu, barva univerzální lásky a nejvyšších hodnot a zastupuje idealismus, velkorysost a šlechetnost. Zlatá dělá cokoliv hodnotné, drahocenné a žádoucí. Zlatá transformuje poznání v pochopení, pomáhá při zvládnutí duševních nejistot, podporuje ducha na cestě k univerzální moudrosti.

Tyrkys
Barva sebeznázornění, podporující sebevědomí a podněcující fantazii a spontánnost. Je to barva přátelských citů, sympatie a pospolitosti. Tyrkys může potlačit nesmělost, zdrženlivost a trému.

Indigo
Symbol mystických hranic a spirituálních sil. Zastupuje dokonalou neporušenost, skvělé zdraví, univerzální vědomí, vyrovnanost, důstojný klid, důvěru a mírumilovnost.

Šedá
Barva dokonalé neutrality, opatrnosti a ochoty ke kompromisům. Je schopná přizpůsobení, kombinovatelná a diskrétní. Je to barva potlačování, omezování, nejistoty a strachu ze života. Šedá leží v husté mlze, loupí rozhled a skrývá cíl.

Jak barvy působí?!

6. července 2007 v 12:12 | ;))
Sluneční světlo je ve skutečnosti směsicí barevných světel s určitými vlnovými délkami. Sluneční spektrum se skládá ze směsice paprsků šesti barev: červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá, fialová. Spektrum je spojené, jedna barva přechází ve druhou plynule, takže je nesnadné přesně určit předěly mezi barvami spektra. Sluneční spektrum je dobře vidět na duze po dešti. Barva je vjem zprostředkovaný lidským okem.

Barevnost a vlivy barev na člověka

Základní barvy jsou červená, modrá, žlutá - nedají se namíchat z žádných jiných.

Mícháním barev vznikají barvy podvojné:
Červená + žlutá = oranžová
Žlutá + modrá = zelená
Červená + modrá = fialová

Z barev podvojných vznikají barvy potrojné:
Oranžová + zelená = olivově zelená
Zelená + fialová = švestkově modrá
Oranžová + fialová = kaštanově hnědá

Bílá a černá jsou protikladné barvy neutrální. Bílé světlo vzniká sčítáním dvojice barevných světel, které se nejvíce liší, například žluté s temně modrou, červené s modrozelenou.

Barvy mají velmi rozdílné psychologické účinky, které je nutno brát v úvahu při řešení jakéhokoliv barevného úkolu, ovlivňují myšlení, city, vůli, náladu a reakce člověka. Každý z nás má k barvám jiný vztah. Barva může dostat různý vjem podle toho, jaký zážitek se spojuje s vjemem této barvy. Červenou vnímáme ve spojitosti s jahodami i krví.
U každé věci očekáváme barvu na kterou jsme zvyklí. Když se řekne černý citrón, nebo žluté uhlí, jakou barvu si představíte? Černou, nebo žlutou? Barvy se také spojují s chutěmi a vůněmi. Pro kyselost si vybavíme žlutou, pro sladkost červenou.

Dále se barvy rozlišují nadělí na vlhké a suché, klidné a neklidné, lehké a těžké, teplé a studené. V hlučných místnostech se nepoužívají křiklavé barvy, ale barvy tiché.V chladné místnosti naopak barvy teplé. Člověk v místnosti se zelenomodrou barvou stěn pociťuje teplotu o tři až čtyři stupně nižší než v místnosti vymalované na oranžovo. Barva zesvětluje i zmenšuje, přibližuje i oddaluje.

Základy barevné harmonie

Barevná harmonie mezi barvami je rovnováha. Nelze však všeobecně určit, které barvy ladí a které neladí. V přírodě se jeví všechny barvy jako harmonické.

Aktivní barvy jako jsou červená a žlutá vždy převyšují pasivní barvy jako je modrá a zelená. Červená a modrá tvoří ostrou výraznou kombinaci. Žlutá a modrá představují nejostřejší a nejvíce protikladnou kombinaci.

Aktivní barvy snášíme jen v malém množství, utkví nám déle v paměti. Barvy se také navzájem ovlivňují. Světlé barvy vedle tmavých… Studená barva způsobuje, že teplá barva se jeví teplejší a naopak (nejúčinnější kontrast - modrá a oranžová). Je-li sytější barva vkomponována mezi barvy méně syté, zazáří. Méně sytá barva bude vedle sytější vypadat velmi neurčitě. Je zřejmé, že harmonie barev na oděvech a v místnosti není jen věcí osobního vkusu, ale konečným výsledkem, který očekáváme od dobře uskutečněné barevné úpravy.

Praktické použití barev v oděvu

Volba barvy a druhů textilie má velký význam na celkový vzhled oděvu, prozrazuje vkus a osobní vlastnosti nejen tvůrce oděvu, ale i jeho nositele. Při výběru textilie se musí vycházet ze skutečnosti, že ne každá barva a vzor jsou vhodné pro každou postavu a věk.

Tmavé dezény (odstíny) postavu opticky zeštíhlují a prodlužují. Světlé a výrazné barvy však naopak zvýrazňují objem postavy. Svislé proužky postavu zeštíhlují a prodlužují, kostkované dezény postavu rozšiřují a přidávají ji na objemu.

Drobnější vzory mají nejširší uplatnění, nezkreslují, zeštíhlují, jsou vhodné pro malé i velké postavy. Jednobarevný oděv postavu zvyšuje, dvoubarevný či vícebarevný naopak snižuje. Barva oděvu se volí zejména tak, aby kontrastovala s barvou pleti, vlasů a očí osoby, která ho nosí. Barvy oděvů, které nepříznivě působí na barvu pleti a vlasů, se oddělují límcem, jehož zbarvení harmonizuje s pletí - např. bílá sluší všem. Lesklá textilie působí slavnostněji a matná skromněji, smutečně.

wYznm ß@r€w 2

6. července 2007 v 12:09 | ;))
3.7.2007 09:45 | Hedwika333 | Oblíbené barvy
Bílá
Tuto barvu mají rádi lidé otevření , upřímní a nekompromisní , kteří nic neodpustí sobě ani svému okolí
Červená
Pokud dáváte přednost této barvě , býváte často impulzivní , dokonce až agresivní . Své názory prosazujete , i když nemáte pravdu. Nejbližším dokážete projevit něžnost a srdečnost.
Černá
Vyznavači této barvy se vyznačují citlivostí a tajnůstkářstvím. Baví je i filozofování , dokážou šikovně vycházet s lidmi , jsou to rození diplomati.
Fialová
Vaše osobnost je originální , jste samostatný člověk s nezávyslými názory , a máte zřejmě umělecké sklony.Na své okolí i na sebe máte někdy přehnaně vysoké nároky.
Hnědá
Prozrazuje , že jde o člověka , důvěřivé , milé a klidné povahy. Nechybí mu lidskost a smysl pro spravedlnost , díky čemuž jej můžete jen těžko rozeznat a ocenit jeho kladné vlastnosti.
Modrá
Představuje opatrnost , odvážnost , nečinnost a lhostejnost - takto by se stručně daly vyjádřit vaše vlastnosti . Váš vnitří svět a život je komplikovaný , toužíte mít všeho hodně , ale neděláte nic , aby jste toho dosáhli.


Oranžová
Zajímá vás svět i lidé okolo. Máte zvědavou povahu , novátorské schopnosti a ctižádostivost. Při uskutečňování svých předsevzetí jste tvrdohlaví.
Růžová
Prozrazuje sentimentalitu a jemnost. Romantické city jsou pro vás přímo charakteristické . Váš smysl pro praktikantnost života se přiklání k okrášlování sebe sama podle vlastních představ , což vám často zbůsobuje zklamání a problémy.
Zelená
Představuje kreativitu , citlivost a ochotu , pomáhat jiným lidem prostřednictvím pochopení . Rozdáváte lásku , uzdravujete a motivujete je. Pozor , ale aby jste se příliš nevyčerpali.
Žlutá
Působí jasně , zahřívá a rozveseluje. Je to symbol moudrosti , vysoké inteligence a myšlení . Žlutá působí povzbudivě na nervy a ztělesňuje pocit svobodného a nezatíženého vývoje . Podporuje chápavost schopnost kontaktu a oživuje myšlení . Působí pozitivně na paměť.
Tyrkysová
Barva sebeznázornění , podporující sebevědomí a podceňující fantazii a spontánnost. Je to barva přátelských citů , sympatie a pospolnosti. Tyrkys může potlačit nesmělost , zdrženlivost a trému.
Šedá
Barva dokonalé neutrality , opatrnosti a ochoty ke kompromisům. Je schopná přizpůsobení , kombinovatelná a diskrétní . Je to barva potlačování , omezování , nejistoty a strachu ze života . Šedá leží v husté mlze , loupí rozhled a skrývá cíl

wYzn@m ß@r€w

4. července 2007 v 6:59 | ;))
Význam barviček
Význam barvy - Bílá

Bílá

Je symbolem čistoty a nejvyšší dokonalosti. Tuto barvu mají rádi lidé otevření, upřímní a nekompromisní. Opticky zvětšuje prostor a působí rozjasňujícím dojmem, je chladivá, dává čas a prostor k přemýšlení.
Význam barvy - Černá

Černá

Základní mystická barva. Vyznavači této barvy se vyznačují citlivostí a tajnůstkařením. Pomáhá nám neztratit sebe sama v neklidu světa, učí nás analyzovat vlastní nitro, ale neuzavřít se a zůstat přístupný všem možnostem.
Význam barvy - Červená

Červená

Je barvou krve. Pokud dáváte přednost této barvě, býváte často impulzivní, dokonce až agresivní. Znamená pohyb, energii a životní sílu. Červená barva je extrovertní a stimulující barva.
Význam barvy - Fialová

Fialová

Fialová stejně jako modrá patří k chladným barvám. Působí na centrální nervový systém uklidňujícím dojmem a vyvolává spánek. Vaše osobnost je originální, jste samostatný člověk s nezávislými názory a máte zřejmě umělecké sklony. Fialová je to mystická barva, která je symbolem duchovna, ale i srdečnosti.
Význam barvy - Hnědá

Hnědá

Hnědá je nenápadná a nudná barva. Prozrazuje, že jde o člověka důvěřivého, milého a klidné povahy. Ve snech je symbolem konvencí a všednosti.
Význam barvy - Modrá

Modrá

Vyjadřuje pocit svobody, daruje nám inspiraci, pocházející z našeho nitra. Představuje opatrnost, rozvážnost, nečinnost a lhovážnost. Vyjasňuje a rozšiřuje ducha i duši.
Význam barvy - Oranžová

Oranžová

Odstraňuje těsné emocionální struktury, udržuje v pohybu životní energii. Zajímá vás svět i lidé okolo. Vyjadřuje kreativitu a pocity štěstí. Má blahodárný vliv na trávení.
Význam barvy - Růžová

Růžová

Je barvou mírnosti, něhy a vyšších citů v lásce. Prozrazuje sentimentalitu a jemnost. Uvolňuje napětí ve svalech a v mysli.
Význam barvy - Šedá

Šedá

Šedá, podobně jako zelená, je směsí světla i temnoty. Barva dokonalé neutrality, opatrnosti a ochoty ke kompromisům. Šedá je často vnímána jako nudná barva, typická barva stínů, je symbolem nevědomí či podvědomého konání. Je to barva potlačování, omezování, nejistoty a strachu ze života.
Význam barvy - Tyrkysová

Tyrkysová

Jasná, zelenkavá modř symbolizuje v mnoha kulturách svobodnou duši. Barva podporující sebevědomí a podněcující fantazii a spontánnost. V negativním chápání je tyrkysová symbolem sobectví a nezdravé touhy po uznání.
Význam barvy - Zelená

Zelená

Je barvou přírody, náklonnosti a soucitu. Představuje kreativitu, citlivost a ochotu pomáhat jiným lidem prostřednictvím pochopení. Léčí nás a dává nám pocit vyrovnanosti a míru. Podporuje empatii a náklonnost k druhým lidem.
Význam barvy - Zlatá

Zlatá

Mění porozumění v moudrost, podněcuje řešení psychických problémů, dává pocit bohatství, lesku a tepla. Je to barva správného, pravého středu, barva univerzální lásky a nejvyšších hodnot, které zatupujíují idealismus, velkorysost a šlechetnost. Zlatá dělá cokoliv hodnotné, drahocenné a žádoucí. Vyjadřuje klid a vyrovnanost duše a těla.
Význam barvy - Žlutá

Žlutá

Je nejsvětlejší z pestrých barev, působí jasně, povzbudivě, zahřívá a rozveseluje. Oživuje myšlení a povzbuzuje přenos impulsů. Svým pozitivním, magnetickým chvěním působí žlutá povzbudivě na nervy a ztělesňuje pocit svobodného, nezatíženého vývoje. Podporuje metabolismus, pomáhá paměti a komunikaci.
 
 

Reklama
NIKDY NEZAPOMENU !