*Nely Furtado*

Nelly photoshot #2

17. června 2008 v 7:44 | °°MrS.RoXynQa°°


ZD-starhay

Nelly photoshot #1

17. června 2008 v 7:44 | °°MrS.RoXynQa°°

N€ŁY FURT@ĐO

7. května 2007 v 12:20 | ;))
Krásná Nelly Furtado přichází s novým, našláplým albem.Novinka Loose sama Nelly označuje jako veselé, rychlé a taneční album. Prvním singlem je skladba Maneater produkována slavným Timbalandem. Kritika tento singl srovnává s hitem Hollaback girl od Gwen Stefani a vypadá to, že míří i stejně vysoko. V Německu se stal nejstahovanějším singlem. Na albu najdeš také skvělý duet právě s Timabalandem Promiscuous<- můžete stáhnout zde) či krásnou baladu Say It Right.
Nelly Furtado má novinku Loose
http://www.osobnosti.cz/img/userpics_big/2/28379.jpghttp://www.osobnosti.cz/img/userpics_big/7/74927.jpghttp://www.osobnosti.cz/img/userpics_big/5/58035.jpghttp://www.osobnosti.cz/img/userpics_big/3/37763.jpghttp://www.osobnosti.cz/img/userpics_big/3/37925.jpghttp://www.osobnosti.cz/img/userpics_big/7/77130.jpg
Nelly Kim Furtado (* 2. prosince 1978) je kanadská zpěvačka, textařka, instrumentalistka, hudební producentka a příležitostná herečka. První velký úspěch zaznamenala v roce 2000 s albem Whoa, Nelly!, za které obdržela i prestižní cenu Grammy díky songu I'm Like a Bird. Po narození dcery v roce 2002 se vrátila na hudení scénu s albem Folklore, kde hlavní pozornost vzbudil singl Forca, který byl oficiální hymnou k mistrovství Evropy ve fotbale 2004 v Portugalsku. V létě 2006 vydala své třetí album nazvané Loose, na kterém jsou i velmi úspěšné hity Maneater nebo Promiscuos.
Furtado je hlavně známá svým experimentováním s různými instrumentálními nástroji, díky němuž na svých albech představuje rozmanitost hudby a míchání různých stylů a kultur.

DěTsTvÍ NeLLy Furtado =))..!!!

Nelly Furtado se narodila v Kanadě a pochází ze tří dětí. Dětství prožila ve Victorii (Britská Kolumbie). Její rodiče Maria Manuela a Antonio Jose Furtado pocházejí z Portugalska. Nely dostala jméno po sovětské gymnastce Nellie Kim.
Rodiče Nelly Furtado emigrovali z Portugalska do Kanady na začáku 80. let. Rodiči byla společně se sourozenci vedena k oběma kulturám, a proto umí i výborně portugalsky.
Toto míšení kultur od dětství na ni mělo vliv, první písničky, které skládala byly vesměs dvojjazyčné. Později se ve škole začala učit i španělsky a hindsky.
Jelikož její rodiče neměli mnoho peněz, chodila od mladých let do práce, se svou matkou pracovala jako pokojská, později dostala místo hospodyně. Jak později přiznala v jednom rozhovoru, toto ji pomohlo objevit své pravé já a navedlo ji na pozitivní cestu.
První vystoupení měla Furtado v kostele se svou matkou při oslavách Portugalského dne. Když ji bylo devět, začala se učit hrát na pozoun a ukulele, později i na kytaru a klávesy.
Ve dvanácti letech začala hrát ve své první skupině. Zpívali tehdy portugalsky a texty psala Nelly. V pozdějších letech ji začali hlavně ovlivňovat různí DJové a rappeři. Během návštěvy Toronta v roce 1996 se potkala s kanadskou hip-hopovou kapelou Join to Ranks a to ji nejvíce ovlivnilo. V létě 1996 se dala dohromady s duem Nelstar a Newkirk a společně začli koncertovat. O pár let později se všichni osamostatnili a Nelly nahrála pár demo nahrávek, se kterými začala obcházet hudební nakladatelství, nejvíce pozornosti se těšila v nakladatelství
 
 

Reklama
NIKDY NEZAPOMENU !